Uczniowie klas V, VII i VIII na zajęciach z robotyki i programowania wykonywali własne modele wykazując się kreatywnością i ucząc się bardziej skomplikowanych poleceń dla robotów. Korzystali z klocków Lego zakupionych w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości
Robotyka i programowanie
Próbna ewakuacja w szkole
Pierwsza pomoc przedmedyczna
- 6
Spotkanie Szkolnych Armii Różańcowych
Był 1999r. Do Polski w czerwcu przybywał Ojciec święty Jan Paweł II. W parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Lubelskim dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej nr 3 podjęły inicjatywę odmawiania przez tydzień jednego dziesiątka różańca w intencji papieża. Dzieci bardzo chętnie wypełniły to zadanie. Myśl o kontynuowaniu takiej formy modlitwy podjął w dalszym etapie mgr Bogusław Zapalski. I wówczas zrodziła się myśl, że każdy z katechetów może taką formę modlitwy różańcowej zaproponować swoim uczniom. SzAR realizują diecezjalny plan odmawiania 1 dziesiątka różańca we wszystkich szkołach Diecezji zamojsko- lubaczoeskiej jako najbardziej praktycznego sposobu realizacji na terenie szkół wołania Maryi skierowanego do dzieci w Fatimie: "Odmawiajcie codziennie różaniec".
7 października, jak co roku, w parafii św. Jana Chrzciciela w Trzęsinach zebrały się dzieci na wspólnej modlitwie. Przybyły z Rachań, Tomaszowa Lubelskiego oraz z miejscowej parafii wraz z kapłanami, nauczycielami i katechetami. Uczestniczyły we Mszy św., wysłuchały świadectw modlących się na różańcu, wspólnie odmówiły dziesiątek różańca.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
W dniu 30 września obchodzono w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji opiekun szkolnej biblioteki, pani Ewa Huber, przeczytała dzieciom z klas I, II i III książeczkę pt. "Pannica gąsienica" autorstwa Antoona Kringsa.
Celem tego nietypowego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzień ten jest obchodzony m. in. w szkołach i bibliotekach, gdzie organizowane są sesje czytelnicze. W rolę czytających wcielają się bibliotekarze, nauczyciele, starsi koledzy czy znani aktorzy. Dzieci mogą też zobaczyć, jak wygląda praca w bibliotece, opowiedzieć o swoich ulubionych książkach czy poznać nowe propozycje, związane np. z zainteresowaniami. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, gdyż jest to zarówno przyjemne, jak i pożyteczne.
Cyrk Szok z wizytą w szkole
W programie: żonglerka, akrobacje, magia, iluzja, tresura zwierząt.
3
Telefony zaufania i infolinia wsparcia dzieci i młodzieży