REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
„Sprytnie i logicznie, więc matematycznie” dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2024/2025
§ 1 1. Cele konkursu:
a) Upowszechnianie umiejętności matematycznych wśród uczniów klas IV- VIII z terenu gminy Radecznica.
b) Rozwijanie zainteresowań matematycznych.
c) Stymulowanie logicznego i twórczego myślenia.
d) Promowanie dorobku i osiągnięć uczniów.
e) Integracja środowiska uczniowskiego.
f) Współpraca nauczycieli matematyki szkół podstawowych.
§ 2 1. Organizator konkursu – Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku. 2. Koordynator konkursu - nauczyciele matematyki Publicznej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku – Agnieszka Nowomińska, Teresa Krawczyk. 3. Komisja konkursowa - zespół nauczycieli matematyki szkół podstawowych z terenu gminy Radecznica.
§ 3 1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych. 2. Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach:
a) I etap – eliminacje szkolne. I etap – etap szkolny organizuje szkoła macierzysta, która przeprowadza eliminacje i kwalifikacje do etapu gminnego we własnym zakresie. W etapie szkolnym należy wyłonić po dwóch uczniów z każdej klasy IV, V, VI, VII i VIII.
b) II etap – finał gminny. II etap - finał gminny odbędzie się 10 kwietnia 2025 r. o godz. 9:00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku. W konkursie finałowym biorą udział uczniowie zakwalifikowani w eliminacjach szkolnych.
§41. Przebieg finału: a) Konkurs odbywa się w pięciu grupach wiekowych: klas IV, klas V, klas VI, klas VII i klas VIII b) Uczniowie rozwiązują po pięć zadań punktowanych od 0 do 5. c) Uczeń może korzystać tylko z materiałów, które otrzyma od organizatorów - kartka papieru, test z zdaniami i własnych przyborów. d) Nie można korzystać z kalkulatora i innych urządzeń elektronicznych. e) Czas pracy uczniów wynosi 60 minut.
§51. Poprawa i ocena prac konkursowych. a) Prace konkursowe poprawia Komisja, w skład której wchodzą nauczyciele matematyki z terenu gminy – każdą szkołę powinien reprezentować jeden nauczyciel matematyki. b) Za każde poprawnie rozwiązane zadanie uczeń otrzymuje 5pkt. c) Suma punktów uzyskanych przez ucznia za rozwiązanie zadań finałowych stanowi o zajęciu kolejnych miejsc w konkursie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy. Laureatem konkursu gminnego zostają uczniowie, którzy z części finałowej uzyskali, co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia. Tytuł „Mistrz Matematyki” otrzymuje osoba, która zdobyła największą liczbę punktów.
§ 6 1. Zakres wiedzy i umiejętności objętych konkursem:
Treści ujęte w podstawie programowej matematyki w szkole podstawowej.